Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy, a Magyar Honvédség egykori legfiatalabb parancsnoka, a Honvéd Vezérkar volt főnöke mögött példátlanul színes és fordulatos pályafutás áll. Katonai karrierjének három évtizede alatt a világ legdurvább konfliktuszónáiban szolgált, és aktív részese volt a magyar haderő szocialista néphadseregből modern, NATO-kompatibilis honvédséggé való átalakulásának. Novák András haditudósító, újságíró közreműködésével írt könyvében a kezdetektől, az edelényi gyerekkortól és az egri honvédkollégiumtól egészen a Honvéd Vezérkarig követhetjük végig életútját.
Ez idő alatt megszűnik a Varsói Szerződés, a magyar hadsereg a NATO tagja lesz, lezajlik a délszláv háború, majd a Magyar Honvédség alakulatainak Irakban és Afganisztánban kell helytállniuk Ruszin-Szendi parancsoksága alatt. A szerző betekintést nyújt a különleges műveleti egységek kiképzésének kulisszatitkaiba, az iraki és afganisztáni kiküldetés mindennapjaiba, illetve különféle élet-halál szituációkba. Beszámol a magyar határvédelem újraszervezéséről és az orosz-ukrán fronton szerzett tapasztalatairól, ahol a Magyar Honvédség parancsnokaként tett látogatást.
Ruszin-Szendi Romulusz személyes élményekkel és anekdotákkal teli könyve fontos olvasmány azoknak, akik nem csupán egy eseménydús katonai életpályára kíváncsiak, hanem hiteles forrásból szeretnék megismerni a magyar katonák szerepét az elmúlt évtizedek legnagyobb fegyveres konfliktusaiban.
Rólunk mondták eddigi vásárlóink